Adsorpčný odvlhčovač REMKO ASF 100

Záruka 2 roky
Dostupnosť do 48 hodín u Vás
Cena dopravy Zadarmo

Parametre

Výrobca
Napätie
230 V
Hmotnosť
6,5 kg
Objem nádrže
3 l
Príkon
600 W
Prietok vzduchu
150 m3/hod
Odvlhčovací výkon
8,7 l/24h
Istenie
2,6 A
Určené pre priestor
120 m3
Rozsah teplôt
1–40 °C
Hlučnosť
34–48 dB
Pracovná vlhkosť
45–100 % RH
Farba
strieborná
Krajina pôvodu
Nemecko
Rozmery (d x š x v)
500 x 200 x 300 mm

Popis

Mobilný odvlhčovač REMKO ASF 100 využíva technológiu adsorbcie. Pracuje bez chladiacich náplní a môže účinne odvlhčovať i pri nižších teplotách, pri ktorých je už kondenzačný odvlhčovač neúčinný, teda pri teplotách 1 - 5°C. 

Ventilátor nasáva vlhký vzduch z miestnosti cez nasávaciu mriežku s filtrom, cez kondenzátor a vo vnútry uložený adsorbčný rotor.

Vo vnútornom regeneračnom okruhu je vzduch usmerňovaný cez topný element, je vysušovaný adsorbčným rotorom a vysušený teplý vzduch je vedený kondenzátorom. 

Na chladiacom kondenzátore sa teplo zo vzduchu odvádza a je ochladené pod rosný bod. Vodné pary, ktoré sú vo vzduchu miestnosti, sa zrážajú vo forme kondenzátu. V závislosti na teplote vzduchu a relatívnej vlhkosti v miestnosti odvádza odvlhčovač zkondenzovanú vodu cez integrovaný odtokový nádstavec do nižšie položeného zásobníka kondenzátu. Takto zpracovaný vysušený vzduch sa následne vypúšťa do miestnosti. Vďaka trvalej cirkulácii vzduchu cez prístroj sa relatívna vzdušná vlhkosť postupne zníži až na pevne nadstavenú hodnotu vlhkosti (45% r.v.).

Prístroj je vybavený ionizátorom a tichým bezúdržbovým ventilátorom, prevádzka je riadená automaticky. Zásobník na kondenzát je osadený plavákovou pojistkou proti pretečeniu a adaptérom pre napojenie hadičky k odvodu kondenzátu samospádom do odpadu. 

Kvalitný a kompaktne zpracovaný, atraktívny vzhľad a hmotnosť iba 6.5 kg robí z tohoto odvlhčovača efektívneho pomocníka pri trvalom i dočasnom odvlhčovaní priestorov so zvýšenou vzdušnou vlhkosťou, ako sú šatne, kúpelne, spálne alebo kuchyne v bytoch, domoch a chalupách, ďalej v obytných prívesoch, kanceláriach, menších skladoch, garážach, podkrovných alebo suterénnych priestoroch, laboratóriach, múzeích a archívoch, teda všade tam, kde je zapotreby znížiť a kontrolovať vlhkosť a osviežiť vzduch ionizáciou. 

Manipulácia i ovládanie adsorbčného odvlhčovača REMKO ASF 100 je velmi jednoduché: prístroj pracuje v 3 režimoch: automatickom, extra tichom a na maximálny výkon pri velkom rozsahu teplôt od 1°C do 40°C. Funkcie swing usmerňuje cirkuláciu vzduchu a tým aj efektívnejšie odlvhčovanie. 

 ________________________________

*) pri teplote 30 °C a vlhkosti 80%

Súvisiace produkty

Viac tovaru z kategórie

Diskusia

Okomentujte produkt
Napíšte slovami, koľko je 5+5

Eprofi obchody